dermatolodzy.info

Dermatologia - artykuły

Europejscy badacze prowadzili prace nad odkryciem molekularnej etiologii chorób skóry o podłożu zapalnym, takich jak łuszczyca. Uzyskane wyniki mogą doprowadzić do opracowania nowych terapii dla takich schorzeń.
Zadbane usta są jednymi z ważniejszych kobiecych atutów. Delikatna skóra warg wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Zaniedbania wynikające ze złych nawyków, takich jak przygryzanie warg, oblizywanie ich na wietrze czy palenie papierosów odbijają się na ich kondycji. Zmiany pojawiające się w okolicach ust świadczą o tym, iż nasze wargi zmagają się z jakąś chorobą. Jakie dolegliwości najczęściej dotykają nasze usta i jak z nimi walczyć?
Europejscy badacze starają się wyjaśnić mechanizmy odpowiadające za homeostazę i odnowę skóry. Te informacje mają decydujące znaczenie w leczeniu uszkodzeń skóry.
Ciało człowieka to bardzo skomplikowany system ściśle powiązanych ze sobą elementów. Na organizm wpływ może mieć praktycznie wszystko – uszkodzenia mechaniczne, drobnoustroje, dostarczane składniki odżywcze, a także sygnały płynące z mózgu. Te ostatnie, jeśli wynikają ze stresu, mogą mieć wpływ na przebieg nawet takich chorób, jak łuszczyca.
W Polsce problem łuszczycy dotyka około miliona osób. Choroba najczęściej rozpoczyna się między 10. a 40. rokiem życia, a szczyt zachorowań notuje się w przedziale 16-22 lat. Choć choroba cały czas pozostaje nieuleczalna, pojawiają się nowe sposoby na łagodzenie jej objawów.
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności